Laužas Dakota

Laužas Dakota

Laužas Dakota yra laužavietės tipas, kuris dažniausiai naudojamas išgyvenimo situacijose, bushcraft ar stovyklaujant. Tai paprastas ir efektyvus būdas susikurti laužą, kuris yra mažiau matomas, reikalauja mažiau malkų ir išskiria mažiau dūmų nei tradicinis laužas. Taip pat yra apsaugotas nuo vėjo.

Dakotos laužavietės įrengimas:
1. Iškasama pagrindinė duobė laužavietei. Standartiškai apie 30cm pločio;
2. Apie 30 cm nuo pagrindinės duobės iškasama antra duobė deguonies tiekimui;
3. Abi duobės sujungiamos tuneliu;

Palyginti su tradicine laužaviete, laužas Dakota turi keletą pranašumų. Mažesnis duobės dydis reiškia, kad laužui kūrenti reikia mažiau medienos, todėl jis tampa efektyvesnis. Tunelis taip pat padeda pritraukti deguonį ir sukurti stiprią, karštą liepsną, kurią galima naudoti gaminant ar šildant maistą.

Be praktinės naudos, Dakotos laužas taip pat yra mažiau matomas ir išskiria mažiau dūmų nei tradicinis laužas, todėl tai yra geras pasirinkimas situacijose, kuriose svarbu išlikti nepastebėtam.

Taip pat tokį laužą labai paprasta prižiūrėti, ir esant reikalui užgesinti duobes užverčiant žemėmis.

Apskritai Dakotos laužas yra paprastas ir efektyvus būdas įkurti ugnį išgyvenimo situacijose, bushcraft ar stovyklaujant, suteikiant šilumos, šviesos ir maisto gaminimo šaltinį.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.