Kas yra Bushcraft?

Kas yra Bushcraft?

Kas yra Bushcraft? Bushcraft yra terminas, reiškiantis išgyvenimo gamtoje įgūdžių ir žinių rinkinį, leidžiantį žmogui gyventi ir klestėti natūralioje aplinkoje. Tai apima tradicinių įrankių ir metodų naudojimą ieškant maisto, vandens, pastogės ir kitų išteklių gamtoje.

Bushcraft įgūdžiai apima įvairias veiklas, tokias kaip pastogės kūrimas, ugnies užkūrimas, vandens filtravimas ir vartojimas, navigacija, augalų identifikavimas, medžioklė ir žvejyba. Šie įgūdžiai dažnai perduodami iš kartos į kartą, o daugelis vietinių kultūrų visame pasaulyje sukūrė savo unikalią bushcraft amatų praktiką.

Bushcraft reikalauja gilaus supratimo apie natūralią aplinką, taip pat gebėjimą prisitaikyti ir improvizuoti naudojant turimas medžiagas ir išteklius. Šis terminas pabrėžia savarankiškumą, išradingumą ir pagarbą gamtos pasauliui.

Kuo skiriasi Bushcraft ir išgyvenimo įgudžių menas (Survival)? Reikalingi įgūdžiai neabejotinai sutampa, bet kokie skirtumai? Techniniu požiūriu jie turi daug bendro, galbūt skiriasi situacija ir (arba) taikymo priežastis.

Išgyvenimo įgūdžių tikslas, kaip išgyventi stichinę nelaimę arba žmogaus sukurtą katastrofą, pavyzdžiui, lėktuvo katastrofą, o gal kariniame kontekste – pabėgimą ir išsisukimą nuo priešo.

Bushcraftu paprastai laikomas malonumu gyventi atokioje gamtos vietoje, toli nuo civilizacijos. Niekas nesitiki artėjančios pražūties, o siekia gyventi lauke, vertinti gamtą ir nepalikti jokių (arba minimalių) savo veiklos pėdsakų.

Skirtingai nei išgyvenimo situacijoje atsidūręs asmuo ar grupė, siekiantys saugiai ir kuo greičiau grįžti į civilizaciją, Bushcraftu besidomintys neskuba ir tenkinasi, kad gamtoje įsikurtų patogius namus.

Pastaraisiais metais bushcraft veikla išpopuliarėjo kaip pramoginė veikla, nes daugelis žmonių nori išmokti šių tradicinių įgūdžių, kaip būdo susisiekti su gamta ir įgyti didesnį pasitikėjimo savimi bei nepriklausomybės jausmą. Bushcrafto kursai, seminarai ir stovyklos siūlomi daugelyje pasaulio vietų, suteikiant galimybę mokytis ir praktikuoti šiuos įgūdžius vadovaujant patyrusiems instruktoriams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.