fbpx

Kaip išsirinkti žieminę aprangą?

Kaip išsirinkti žieminę aprangą?

Žieminė apranga, nepaisant to ar ją dėvėsite kasdien ar tik tuomet kai leisitės į žygį, turėtų būti pasirenkama atsižvelgiant į esminius kriterijus. Pasirinkę netinkamo tipo drabužius, galite jaustis nepatogiai, būti veikiami nemalonių gamtos sąlygų, o tai, be abejo, sukels pavojų jūsų sveikatai. Kaip pasirinkti žieminę aprangą, kad paskui netektų krimstis dėl išmestų pinigų į balą?

Sluoksnių skaičius renkantis žieminę aprangą

Renkantis žiemos garderobą, labai svarbu tinkamai pasirinkti tiek apatinius, tiek ir viršutinius rūbus. Derinti drabužių sluoksnius reikėtų atsižvelgiant į numatomą oro temperatūrą, drėgmę bei aktyvumo lygį. Apatinius rūbus patartina rinktis pagal drėgmės garinimo kriterijų. Rinkitės apatinius, kurie pagaminti iš vilnos ar kitų medžiagų, kurie lengvai sugeria ir paskui išgarina prakaitą. Tai jums leis jaustis žymiai patogiau net ir intensyvios fizinės veiklos metu.

Izoliacinį sluoksnį turėtų sudaryti megztinis ar džemperis, kuris sulaikys jūsų kūno šilumą ir apsaugos jus nuo vėjo bei šalčio. Tai yra specifiniai rūbai, kuriuos reikėtų rinktis kruopščiai perskaičius specifikaciją. Jeigu joje nėra nurodyta, kad rūbai nepraleidžia vėjo, vadinasi jie skirti tik šilumos sulaikymui.

Galiausiai viršutiniai rūbai turėtų būti pasirenkami atsižvelgiant į vandens sulaikymo koeficientą. Striukę bei viršutines kelnes rinkitės pagal tai ar būsite apsaugoti nuo vandens – lietaus, sniego bei šlapdribos. Tokie rūbai įprastai skirstomi į kategorijas pagal praleidžiamo vandens kiekį. Kuo didesnis vandens pralaidumo koeficientas, tuo didesnė tikimybė, kad pasirinkti rūbai jus menkai apsaugos nuo lietaus bei kitų panašių faktorių. Be to, turėkite galvoje, kad vandeniui atspari apranga kai kuriais atvejais turi būti skalbiama naudojant specialias skalbimo priemones.

Žieminė apranga turi būti pasirenkama vengiant klaidų

Kita klaida, kurią žmonės daro pirkdami žieminius drabužius – netinkamo audinio tipo pasirinkimas. Tai, kaip, kur ir kada dėvėsite žieminę aprangą, turėtų paskatinti rinktis atitinkamas medžiagas, iš kurių pagaminti rūbai.

Kasdieniniam dėvėjimui mieste išbandykite storesnius audinius ar tiesiog storas pūkines striukes. Jei lauke žiemos metu užsiimsite aktyvia fizine veikla, rinkitės kvėpuojančius audinius, pvz., „Softshells“ technologija paremtus gaminius, nes jie leidžia prakaito garams pasišalinti kartu sulaikant kūno šilumą. Tuo pačiu privalumu pasižymi ir merino vilnos gaminiai.

Svarbu pabrėžti, kad fizinės veiklos metu patartina vengti medvilnės, nes ji sulaiko drėgmę, o tai gali greitai sukelti hipotermiją šaltu oru. Nustojus judėti, susikaupusi drėgmė ims vėsti ir tai pradės staigiai mažinti jūsų kūno temperatūrą.

Dydžio pasirinkimas yra svarbus veiksnys

Galiausiai, pirkdami žieminius drabužius, įsitikinkite, kad jie prie jūsų kūno priglunda idealiai. Rinkitės ne per ankštus ir ne per daug laisvus, kad oras negalėtų išeiti ar lengvai patekti pro tarpus tarp audinio sluoksnių. Pasirinkus per daug ankštą žieminę aprangą, jūsų kūnas negalės laisvai judėti. Be to, ankšti rūbai prives prie greitesnio kūno atšalimo. Žieminė apranga turi būti pasirenkama atsižvelgiant į oro sąlygas, su kuriomis ketinate susidurti. Jeigu ieškote kasdienės aprangos, tuomet pasirinkimas bus lengvesnis. Tačiau, jeigu jus domina žieminiai drabužiai, kurie padėtų įveikti žiemos iššūkius žygių metu, tuomet atsižvelkite į visus aukščiau nurodytus kriterijus, nes tokiais atvejais turėtų būti pasirenkama specifinė žieminė apranga.

Pranešti, kai turėsime prekę Pranešti, kai turėsime prekę šiuo el. paštu: