Nesvarbu, ar esate naujokas, ar patyręs stovyklavimo veteranas, visi žinome kaip sunku viską suplanuoti ir nieko nepamiršti ruošiantis kelionei į gamtą.
Nuo stovyklavimo ir poilsio reikmenų iki žygio reikmenų – yra daugybė produktų, kurie gali pagerinti jūsų kitą kelionę į gamtą.
Kai kurie čia esantys daiktai gali būti nebūtini, o tiesiog šaunūs stovyklavimo įtaisai palengvinantys poilsį gamtoje arba įtaisai, kuriuos gali būti smagu išbandyti.
1. Apranga
Visi žino posakį – „Nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga”.
Priklausomai nuo metų laiko, būtina pasirūpinti tinkama apranga. Skirtinga apranga – šaltam, lietingam ir šiltam orui.
Taktinė apranga – tai drabužiai, kurie veiks bet kokiomis sąlygomis, yra patvarūs ir suteikia naudojimo komfortą. Tai puikus sprendimas visiems, kurie gyvena aktyviai ir vertina komfortą, užsiimdami įvairia veikla gamtoje. Taktinė apranga susideda iš daugybės elementų. Kariški drabužiai suteikia įvairaus kamufliažo ir leidžia susilieti su aplinka. Atsižvelgiant į veiklos rūšį, aplinką ar oro sąlygas, svarbu pasirinkti tinkamą aprangą.
✪ Galvos apdangalai, kepurės, šalikai, kaklaskarės;
✪ Marškinėliai, apatinė termo apranga, megztiniai, liemenės, striukės;
✪ Šortai, kelnės;
✪ Pirštinės;
2. Avalynė
Taktiniai batai yra labai svarbi įranga. Gerai parinkta ir patogi avalynė yra bet kokios trumpos ir ilgos kelionės pagrindas. Jie skirti ne tik su uniformuotomis tarnybomis susijusiems asmenims, bet ir aktyvų gyvenimo būdą vedantiems bei komfortą ir patikimumą šioje srityje vertinantiems žmonėms. Taktinė avalynė – apsaugo koją nuo mechaninių traumų, šalčio, leidžia įveikti daugybę kliūčių. Jie palengvina judėjimą ant slidžių, akmenuotų ir nelygių paviršių.
✪ Taktiniai batai;
✪ Žygio batai;
✪ Sandalai, basutės;
✪ Guminiai ir vandens batai;
3. Kuprinė
Pagrindinė kuprinės pasirinkimo sąlyga – nustatyti tūrį ir matmenis, atitinkančius situaciją, kurioje ją naudosime. Dažna problema priimant teisingą sprendimą – noras įsigyti „universalų“ modelį, kuris mums pasitarnaus tiek trumpose išvykose, tiek kelių dienų žygiuose. Tuomet pirmiausia reikėtų pagalvoti, kokia yra vidutinė mūsų kelionių trukmė. Kelių dienų žygio mėgėjams labiausiai tiks 65 litrų talpos ekspedicinės kuprinės. Tačiau žmonės, kurie mėgsta vienos ar dviejų dienų keliones, bet norėtų solidžią kuprinę naudoti ir mieste, turėtų pagalvoti apie mažesnės talpos modelį.
4. Palapinė
Palapinė yra būtina priemonė kiekvienam, planuojančiam nakvoti lauke, pasislėpti nuo lietaus ar saulės. Visada pravartu pasirūpinti, kad ji būtų atspari vandeniui, kad viduje išliktų šilta ir sausa.
5. Miegmaišis
Dar viena būtina priemonė nuotykiams lauke yra miegmaišis. Jie būna įvairių tipų ir svorio. Pirkdami miegmaišį, atkreipkite dėmesį į temperatūros įvertinimą. Jei ketinate su savimi nešiotis miegmaišį į žygius, tuomet atkreipkite dėmesį į svorį.
6. Hamakas
Hamakas yra lengva lova, kurią galima greitai ir lengvai išskleisti ir lygiai taip pat greitai sulankstyti. Užtenka rasti du medžius, prie kurių pritvirtinsite savo turistinę lovą.
7. Indai ir stalo įrankiai
Visada reikia rūpintis mityba, o tai daug lengviau, kai turite tinkamus indus ir įrankius. Puikūs kelių įrankių rinkiniai, kuriuose viename gaminyje sujungiama šakutė, šaukštas ir peilis.
✪ Gertuvės;
✪ Įrankių rinkiniai;
✪ Indų rinkiniai;
✪ Puodai ir katiliukai;
8. Sulankstomos kėdės ir lauko baldai
Leidžiant laiką gamtoje pasitaiko akimirkų, kai norisi prisėsti ir tiesiog žiūrėti į tolį, grožėtis atsiveriančiais vaizdais. Tokiu atveju nėra nieko geriau kaip su savimi turėti sulankstomą turistinę kėdę.
9. Priemonės nuo vabzdžių
Pasitelkę šiuos gaminius, galime apsisaugoti nuo ramybę drumsiančių vabzdžių ir dar labiau pasimėgauti gamta ar poilsiu lauke. Plati gaminių įvairovė leidžia surasti skirtingoms situacijoms pritaikytą apsaugą.
✪ Žvakės;
✪ Purškikliai;
✪ Uodų gaudyklės;
✪ Thermacell aparatai;
10. Prožektoriai ir žibintuvėliai
Žibintuvėlis puikiai pravers norint pasišviesti tamsiu paros metu žvejyboje ar stovyklavietėje. Žibintuvėliai paprastai yra mažesni nei prožektoriai, tad juos itin patogu pasiimti su savimi.
✪ Prožektoriai ir žibintuvėliai;
✪ Galvos prožektoriai ir žibintuvėliai;
✪ Stovyklavimo lempos ir žibintai;
11. Žiebtuvėlis
Ugnies užkūrimas – būtinas stovyklavimo elementas. Ugnį turite įkurti bet kokiomis oro sąlygomis.
Vandeniui atsparus žiebtuvėlis yra vienas geriausių stovyklavimo priedų, kuriuos galite pasiimti su savimi.
✪ Standartiniai ir plazminiai žiebtuvėliai;
✪ Ugnies skeltuvai;
12. Įrankiai
Daugiafunkciai įrankiai yra puikūs, nes jie tokie kompaktiški. Jie sujungia daugybę skirtingų įrankių į įrenginį, kuris telpa jūsų kišenėje. Gali būti panaudoti beveik bet kokioje situacijoje.
Taip pat reikia nepamiršti ir kitų itin svarbių įrankių, tokių kaip kastuvas, kirvis ir t.t.
✪ Multifunkciniai įrankiai;
✪ Kišeniniai peiliukai;
✪ Kastuvai;
✪ Kirviai;
13. Pirmosios pagalbos vaistinėlė
Neabejotinai vienas iš privalomų ir svarbiausių dalykų. Niekada neturėtumėte stovyklauti be pirmosios pagalbos vaistinėlės. Pirmoji pagalba yra ypač svarbi, būnant toli nuo miesto.
14. Saulės baterijos ir Powerbankai (išorinės baterijos)
Išorinė baterija gali būti įkraunama tradiciniu būdu, ir saulės energijos dėka. Tai ypač patogu ilgose kelionėse, gamtoje, visur, kur nėra elektros lizdo.
15. Turistinis šaldytuvas
Kokybiškas nešiojamas elektrinis šaldytuvas – labai geras sprendimas šeimos kelionėms ir išvykoms. Toks turistinis šaldytuvas puikiai pasitarnaus vykstant žvejoti, stovyklauti, ir kitų turizmo formų metu. Jis maitinamas iš automobilio cigarečių degiklio lizdo 12V arba tiesiai iš elektros tinklo 230V, todėl čia nereikės nerimauti dėl elektros energijos prieinamumo.