Karinė ir taktinė apranga: skirtumai ir privalumai

Karinė ir taktinė apranga: skirtumai ir privalumai

Karinė ir taktinė apranga yra terminai, su kuriais pastaraisiais metais susidurti teko turbūt daugeliui žmonių. Šie drabužiai yra skirti kariškiams, sienos apsaugos tarnybos bei teisėsaugos pareigūnams, tačiau gali būti naudojami ir civilių. Nors iš pažiūros kai kuriems žmonėms jie galbūt ir nesiskiria nuo įprastų kasdienių rūbų, tačiau esminiai skirtumai yra net keli.

Kaip atrodo karinė ir taktinė apranga?

Taktinė apranga paprastai atrodo panaši į kasdienius drabužius, tačiau ji turi tam tikras papildomas funkcijas. Be to, nereikėtų painioti terminų, nes karinė apranga skiriasi nuo taktinės, kurią naudoja civiliai.

Viena ryškiausių karinių tipo drabužių savybių – kišenės, užtrauktukai ir dirželiai. Jie sukurti taip, kad būtų galima neštis daugybę daiktų, pavyzdžiui, ginklus bei jų priedus (dėtuves), amuniciją, vaistinėlę, gertuves, žiūronus ar kitus smulkius daiktus, kuriuos reikia laikyti šalia savęs, jog bet kada būtų po ranka. Kišenės taip pat dažnai turi papildomų paminkštinimų, kad būtų patogiau nešiotis sunkius ir aštrius daiktus.

Taktiniai darbužiai yra sudaryti iš kelių sluoksnių, kad kūnas būtų geriau apsaugotas nuo įvairių atšiaurių sąlygų, ir kai reikia, suteiktų papildomos šilumos. Dažniausiai civiliams skirta taktinė apranga nepasižymi minėtų dirželių ar kišenių gausa. Jie labai panašūs į įprastus kasdienius drabužius, tik galbūt savo spalva kažkiek primena karinę aprangą.

Kalbant apie karinės aprangos išskirtinumą, viršutinė dalis sudaroma iš daugiau sluoksnių, nes vienas esminių apsaugos elementų – speciali liemenė, į kurią dedama šarvinė plokštė. Karinė apranga, skirtingai nuo civilinės taktinės, dažniausiai pasižymi specialių raštu, vadinamu – kamufliažiniu. Karinė apranga įprastai yra brangesnė, nes ji naudojama nuolatos, o šis išskirtinumas verčia gamintojus naudoti itin aukštos kokybės medžiagas.

Karinės ir taktinės aprangos privalumai

Pagrindinis taktinių ir karinių drabužių dėvėjimo pranašumas yra jos universalumas, palyginti su tradicine kasdiene apranga. Daugybė kišenių ir dirželių leidžia greitai pasiekti bet ką, kas yra reikalinga čia ir dabar. Dėl to idealiai tinka visiems, kuriems reikia greitos prieigos prie savo daiktų keliaujant arba kritinėje situacijoje, kai laikas yra labai svarbus faktorius.

Be to, taktinės aprangos pagrindinis išskirtinumas yra tai, kad tokie rūbai yra pritaikyti besikeičiančioms oro sąlygoms. Tai reiškia, kad taktinė karinė apranga padeda ją dėvinčiam žmogui apsisaugoti tiek nuo šalčio, tiek nuo lietaus, tiek nuo vėjo. Renkantis tokią aprangą, galite atsižvelgti į medžiagos savybes, nes kai kurie drabužiai yra atsparūs netgi purvui.

Ne ką mažiau svarbus privalumas – taktinių drabužių dėka galite paslėpti aplinkos sąlygoms jautrius daiktus, pavyzdžiui – apsaugoti elektrinius prietaisus nuo vandens. Galiausiai, daugelis karinių taktinių drabužių yra kamufliažinių raštų, kurie gali padėti paslėpti jūsų siluetą, jei reikia greitai ir tyliai įsilieti į aplinką.

Taktinė bei karinė apranga, palyginti su tradiciniais laisvalaikio drabužiais, turi daug pranašumų dėl savo universalaus dizaino ir specialiai sukurtų funkcijų. Dėl šios priežasties tokių drabužių naudojimas yra ilgaamžis.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.